Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
Bijuu | Przeniesiono przez Xam
#1
Witam wszystkich,
chciałbym bardzo serdecznie zaprosić do lektury mojego poradnika na temat ogoniastych bestii, bez których manga/anime Naruto zapewne by nie powstały.
Oczywiście poradnik ukazuje bijuu w Legends of Shinobi.
Postaram się schludnie i zrozumiale przedstawić miejsca, drogi, oraz same demony.

Przed rozpoczęciem wędrówki radzę zaopatrzyć się w kilof, który możemy zdobyć wykonując pick quest.

Pierwszy
Jak pewnie łatwo się domyślić - znajduje się na terenie Kraju Wiatru, niedaleko Suny. Od wyjścia z wioski musimy kierować się na południowy zachód, aż do respowiska Desert Monsters, gdzie będziemy musieli otworzyć wejście za pomocą kilofa [rys. 1.1].

[Image: 1_1.gif]
rys. 1.1
[Image: map1.png]
mapa

Wolny, oraz ze względu na miejsce, w jakim się znajduje, walczący na dystans mogą wykazać się umiejętnościami. Przeciętne obrażenia fizyczne i jutsu. Używa obszarów oraz waveów w stylu Gaary.

[Image: fight1.png]
walka

Drugi
Znajdziemy go na Mategakure (płyniemy tam z Kirigakure). Zmierzając na wschód, docieramy do respu Black Shinobi. Na jego końcu znajduje się kamień [rys 2.1], który możemy usunąć za pomocą dźwigni [rys. 2.2] (czarny okrąg na mapie). Następnie zmierzamy do labiryntu, gdzie musimy przejść przez kilka ścian [rys. 2.3], a na końcu dostać się do teleportów (oba prowadzą do bestii).

[Image: 2_1.gif]
rys. 2.1
[Image: 2_2.gif]
rys. 2.2
[Image: 2_3.gif]
rys. 2.3
[Image: map2.png]
mapa

Szybki, lecz i tak zachowuje dystans, co wiąże się z samymi obrażeniami magicznymi. Nie można go jednak lekceważyć, ponieważ w wykonywaniu jutsu również jest rychły. Używa targetów i waveów katona i raitona.

[Image: fight2.png]
walka

Trzeci
Wschodnie Kirigakure (płyniemy tam z Kirigakure). Po dotarciu na wyspę udajemy się na wschód, przechodząc obok kilku Kiri Shinobi, gdy w końcu zmieniamy kierunek na południowy. Mijając Guren, możemy spodziewać się ataku ze strony kolejnego bijuu.

[Image: map3.png]
mapa

Szybki, nie ma co uciekać. Przeciętne obrażenia fizyczne, słabe jutsu, lecz siłą Trzeciego jest szybkość ataków. Użytkownik suitona.

[Image: fight3.png]
walka

Czwarty
Wychodząc z Konoha, kierujemy się na północ, po czym przechodzimy przez Most Nieba i Ziemi. Mijamy miasteczko z sag z Hidanem i Kakuzu, od którego odbijamy na północny zachód. Dochodzimy przed most [rys. 4.1], który prowadzi do Cursed Monków. Aby dostać się na drugą stronę musimy wcisnąć dwa przełączniki [rys. 4.2], którymi są nagie drzewa (zaznaczone na mapie).

[Image: 4_1.gif]
rys. 4.1
[Image: 4_2.gif]
rys. 4.2
[Image: map4.png]
mapa

Średniej szybkości z wielkim wavem, nieskromnym obszarem oraz mocnym targetem, a także bardzo dużą ilością życia. Używa stylów katon oraz doton.

[Image: fight4.png]
walka

Piąty
Najcięższa przeprawa, przez całą Iwagakure. Udajemy się na północ od Suny, dokładnie nad sagowym Deidarą przechodzimy przez przesmyk, gdzie zaczynają się schody - resp Silient Iwa Defender, później Stone Fighter, Noble Warrior i na końcu Fuuton Walker. Na mapie zaznaczyłem najłatwiejszą drogę: wzdłuż brzegu skały, do wejścia na inną, na której zmierzymy się z dwoma Noble Warriorami, przez zejście i ominięcie respu Fuuton Walkerów. Jak zwykle, na końcu czeka nas najtrudniejsze: droga, która ma kilka ukrytych dziur. Nie chciałem psuć Wam całej zabawy, więc sami musicie odnaleźć właściwą ścieżkę. Pozostał ostatni problem - głaz [rys. 5.1]. Usuwamy go za pomocą przełącznika w kamieniu znajdującym się w dziurze [rys. 5.2].

[Image: 5_1.gif]
rys. 5.1
[Image: 5_2.gif]
rys. 5.2
[Image: map5.png]
mapa

Zabójczo szybki, lecz nie bije na dystans oraz nie używa jutsu. Ciężki do pokonania w pojedynkę, ze względu na dobre combo i szybkość ataków, wobec tego zaopatrzmy team w osobę, która będzie go zatrzymywać lub spowalniać. Dość spora ilość HP.

[Image: fight5.png]
walka

Szósty
By do niego dotrzeć musimy przejść przez podwodny tunel [rys. 6.2], do którego wejście [rys. 6.1] (zółty okrąg) znaleźć możemy na Kirigakure. Gdy wydostaniemy się spod wody, nie wchodzimy na schody, lecz kierujemy się na północny zachód, a tam, za bramką, do której przejścia potrzebujemy 350 poziomu, czeka nas bijuu Utakaty.

[Image: 6_1.png]
rys. 6.1
[Image: 6_2.png]
rys. 6.2
[Image: map6.png]
mapa

Zdecydowanie najsilniejszy. Nie taki szybki, lecz tam, gdzie się znajduje nie mamy możliwości ucieczki, nawet unieruchomienie go może na wiele się nie zdać, ponieważ używa mocnych targetów oraz obszarów.

[Image: fight6.png]
walka

Siódmy
Od Konoha udajemy się na północ, przechodzimy przez Most Nieba i Ziemii, od którego znów kierujemy się na północ, do skały, gdzie wchodzimy na schody, później schodźmy z innych, kilofem otwieramy dziurę [rys 7.1], przemierzamy tunel i wychodzimy w Takigakure. Na środku wioski znajdziemy drzewo, na które można się wspiąć [rys. 7.2].

[Image: 7_1.gif]
rys. 7.1
[Image: 7_2.png]
rys. 7.2
[Image: map7.png]
mapa

Szybki, na nic zdadzą się próby uciekania. Używa silnych technik targetujących fuutona, lecz polega też na swoich atakach fizycznych.

[Image: fight7.png]
walka

Ósmy
Wychodząc z Konoha, przemierzając wioski Sound Shinobi, Monastic Samurai oraz Young Samurai, przechodzimy przez długi most, za którym odnajdziemy Olafa Fishermana. Teraz możemy popłynąć na Kumogakure, skąd droga jest łatwa i nic nas nie zaatakuje: schodzimy z mola, kierujemy się na północ, następnie na wschód i przechodzimy przez jaskinię. Po drugiej stronie oczywiście czeka na nas Ośmiornica.

[Image: map8.png]
mapa

Według mnie najsłabszy z całej gromadki. Podobnie jak Ichibi, przeciętne obrażenia fizyczne i te zadawane przez jutsu, a do tego jest mało szybki i nie może pochwalić się dużą ilością życia. Używa targetów i wavów.

[Image: fight8.png]
walka

Dziewiąty
Na północ od Konoha możemy znależć bramkę, która strzeże wejścia na skałę. Tam właśnie odnajdziemy ostatniego demona.

[Image: map9.png]
mapa

Nie tak szybki, jak Gobi, ale do wolnych nie należy, mocny obszar, polecam mieć w teamie "unieruchamiacza", żeby trzymać go na dystas tak, jak trzymał nas Nibii. Posiada stosunkowo małą ilość punktów życia. Użytkownik katona.

[Image: fight9.png]
walka[/size]

Po pokonaniu wszystkich zostaniemy szczęśliwymi posiadaczami zwojów, w których zapieczętowane są ogoniaste bestie.
[Image: scrolls.png]
Dzięki nim możemy przystąpić do Juubi quest.

Na koniec zamieszczam tabelę z bardziej szczegółowymi informacjami:

[Image: table.png]
z powodu braku czasu lub mozliwości nie wszystkie pola są wypełnione
dane z tabeli mogą się różnic od rzeczywistych


Jeszcze tylko gorące podziękowania dla osób, które pomogły w powstaniu poradnika.
Carsei, Odysea, Snowy, dziękuję! : )


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)