logo
Server is already online. If you have got troubles with creating a game account or character, check it.
Follow us on Facebook.
Thread Closed 
 
Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak nie być newbie
Author Message
Xam Offline
El Boss

Posts: 1,700
Joined: Jul 2013
Reputation: 45
Post: #1
Jak nie być newbie
Tak jak w temacie, jak nie być newbie. Tradycyjnie, powinienem napisać noobem. A to dlatego, że większa część z Was przywłaszczyła sobie to słowo nadając mu znaczenie niemal identyczne co newbie. Jest to oczywiście błąd, no ale co ja mogę. Kilka ważnych tipów który pozwolą Wam zapoznać się (przynajmniej częściowo) z sytuacją panującą na serverze.Po 1.
Levelodajne potwory.
Jeżeli ktoś nie wyraża zgody na to, abyś "POMAGAŁ" mu zabić potworka, to tego nie rób. Jeżeli jest możliwość podwędzenia loota, odpuść sobie i tą frajdę. W końcu to on go zabił, coś mu się należy.


Po 2.
Większość pytań ( i tutaj Cię zaskoczę ) już padła, także jesteśmy zaopatrzeni w odpowiedzi na najróżniejsze problemy. Jeżeli jednak nie znajdziesz niczego na forum, dział HELP ( czy w grze, czy na forum ) jest właśnie dla Ciebie. Na pewno znajdzie się osoba z odpowiedzią której szukasz.


Po 3.

Jeżeli nie wiesz gdzie masz expić, to nie jest powód do wielkiego spamu. W dziale 'Poradniki' na pewno znajdziesz konkretną mieszaninę pomysłów "gdzie i na czym", a także " jak długo".


Po 4.
Jeżeli interesuje Cię pewna rzecz, bądź jesteś w kropce, spróbuj się zwrócić z pomocą do Tutorów, Consullerów czy nawet do graczy na Helpie. Zadaj pytanie i czekaj cierpliwie na odpowiedź, odpuszczając sobie spam na innych kanałach


Po 5.
Jeżeli trafiłeś na gracza który lubi sobie poprzeklinać, nie próbuj tego samego. Daj cynk osobie z administracji jeżeli jest w grze, bądź nagraj krótkie demo. To samo dotyczy łamania innych punktów regulaminu.


Po 6.
Pamiętaj, że jeżeli ktoś był pierwszy na respie, ty jako przykładowy gracz, powinieneś się go zapytać, czy możesz expić razem z nim. Jeżeli się zgodzi, wyznaczcie granice i tego się trzymajcie. Jeżeli nie, odejdź. No, ewentualnie go zabij.


Po 7.
Oczywiście rozumiem, że są ludzie cierpliwi, i Ci niecierpliwi. No ale na ludzie, nie pytajcie się 'co zrobić' na kanale 'trade', bądź nie wysyłajcie ciekawych ofert na 'game chat'cie / 'helpie'. Starajcie się znaleźć adekwatny kanał do swojej potrzeby, i na tym koniec.


Po 8.
Jeżeli zwracasz się do kogoś z prośbą, a ktoś odpowie Ci spokojnym "nie", to uszanuj jego decyzję. Powiedz, "Okej bracie, zapytam kogoś innego" i nie wracaj do tematu.


Po 9.
Jeżeli masz zamiar komuś pomóc,( przykładowo zaprowadzić go na jakiś Quest ) to nie zabijaj go gdy będziecie już na miejscu. to jest szpetne.


Po 10.
Szanuj innych, nie wyzywaj, nie kradnij, nie odsuwaj ich od trainerów, nie blokuj im drogi itp.


Po 11.
Nie proś także o darmowe rzeczy...
Postaraj sam sobie je Zebrać, lootnąć, Kupić. Własnie to hartuje twoją duszę gracza.


Po 12.
Jeżeli ktoś Ci spamuje żebyś dał mu jakąś rzecz... po prostu daj "Ignore". Opcja blokująca napady werbalne przeciwników.
A jeżeli będziesz miał duży spam, to zrób zrzut ekranu, umieść na forum, a kolega który Tobie spamował powinien dostać karę.


Poradnik został napisany przez Lili, który poprawiłem.


Poradnik. Kluczowe słowo. Nie narzucam Wam żadnego stylu gry, bo byłoby to nudne. Po prostu kilka tipów jak sobie radzić z sytuacjami które będą nam towarzyszyły przez resztę życia spędzonego na LoS'ie.


No i głębsza refleksja na koniec. Frustracja / złość rodzi spam. Spam za to powoduje ataki nerwów oraz irytacji innych graczy, przez co wyrabiają sobie iluzję na temat innych graczy. Własnie dlatego tak mało osób jest chętna do pomocy. Bez pomocy nie ma odpowiedzi. Rodzi się frustracja. Także pamiętajmy o tym, i stwórzmy kochający się server.


Poradnik by Lili,Nezall&Neło

Jest różnica, czy zrobisz komuś laske czy łaskę! Używajcie polskich znaków!

Profesor Bralczyk
01-08-2013 14:27
Find all posts by this user
Thread Closed 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)